Pattex Chemoprén Extrém 120ml - kontaktné lepidlo na extrémne namáhané spoje

Pattex Chemoprén Extrém 120ml - kontaktné lepidlo na extrémne namáhané spoje

Dostupnosť: Na sklade
Výrobca: Pattex
Cena bez DPH 20%: 3,61 €
Cena s DPH: 4,33 €
Popis produktu
Obal: tuba
Obsah: 120 ml
Kartónové balenie: 20 ks
Katalógové číslo (IDH): 1442312 - 120 ml
Báza: polychlorbutadién
Farba: matne žltá
Viskozita: cca 2.200 – 2.500 mPa.s
Hustota: 0,89 g/cm³
Teplota spracovania: od +18°C do +25°C
Spotreba 250 – 350 g/m² (pri obojstrannom nánose)
Doba odvetrania: 10 – 15 minút pri izbovej teplote
Tepelná odolnosť: cca od -40°C do +120°C
Minimálny tlak lisovania: 0,5 N/mm²
Otvorená doba: max. do 2 hodín po odvetraní je nutné spoje zalisovať
Nanášanie: pomocou zubovej stierky, štetca alebo valčeka
Lepenie dreva: vlhkosť dreva cca 8 - 12%
Čistenie: pomocou Chemoprén Riedidla
Minimálna trvanlivosť: 24 mesiacov od dátumu výroby

Pattex Chemoprén Extrém sa používa na kontaktné lepenie extrémne mechanicky a klimaticky namáhaných spojov pri pôsobení vody, tlaku, tepla až do +120°C a pri ohybe. Na lepenie rôznych nasiakavých a nenasiakavých materiálov,obzvlášť vhodných na lepenie dreva, kože, gumy, textílií, kovov, preglejok, kartónu a rôznych predmetov z tvrdených umelých hmôt. Na lepenie kombinácie dvoch nasiakavých materiálov odporúčame riediť Chemoprén Riedidlom. Nevhodný na lepenie extrudovaného polystyrénu, teflónu, syntetickej kože, mäkčeného PVC, PE a PE. Nepoužívajte na spoje, ktoré prichádzajú do priameho kontaktu s potravinami a pitnou vodou.

Vlastnosti

  • bez obsahu toluénu
  • lepidlo na extrémne namáhané spoje
  • vysoká tepelná odolnosť až do +120°C
  • vodovzdorné
  • po premiešaní okamžite použiteľné
  • rýchle a jednoduché spracovanie
  • univerzálne použitie
  • vysoká okamžitá pevnosť
  • odoláva dlhodobému namáhaniu v ohybe

Pokyny k technickému spracovaniu

Lepený materiál musí byť suchý, zbavený mastnoty a prachu. Pri lepení kovov a umelých hmôt dodatočným zdrsnením lepených plôch zvýšite pevnosť spoja. Odporúčaná spotreba je 250 – 350 g/m2 (pri nanášaní na obe plochy). Pred použitím lepidlo poriadne premiešajte. Nanášajte v tenkej vrstve zubovou stierkou, štetcom alebo valčekom na obe plochy. Vrstvu lepidla nechajte odvetrať cca 10 - 15 minút, potom oba lepené diely priložte a pevne stlačte. Na dosiahnutie pevnosti spoja je rozhodujúca sila stlačenia a nie doba trvania tlaku. Konečná pevnosť sa dosiahne po 24 hodinách. Prípadné znečistenie lepidlom odstráňte Chemoprén Riedidlom.

Skladovanie

24 mesiacov od dátumu výroby v originálnom uzavretom obale, na suchom mieste pri teplotách +5°C až +20°C. Chráňte pre teplotami nižšími ako +5°C a vyššími než +50°C.

Upozornenie

Bezpečnostné údaje viď. karta bezpečnostných údajov. Po vytvrdnutí nespotrebovaného obsahu odložte na miesto určené obcou na ukladanie odpadu. Všetky údaje vychádzajú z našich dlhoročných znalostí a skúseností. Vzhľadom na rozdielne podmienky pri realizácii a na množstvo používaných materiálov slúži naše písomné a ústne poradenstvo ako nezáväzné odporúčanie. V prípade pochybností a nepriaznivých podmienok odporúčame urobiť vlastné skúšky, poprípade si vyžiadať odbornú technickú konzultáciu. Používajte len odporúčané výrobky a riaďte sa pokynmi výrobcov podlahových krytín. Uverejnením týchto informácií o výrobku strácajú všetky skôr uverejnené informácie svoju platnosť.