Pattex Chemoprén Univerzál 50ml - univerzálne kontaktné lepidlo

Pattex Chemoprén Univerzál 50ml - univerzálne kontaktné lepidlo

Dostupnosť: Na sklade
Výrobca: Pattex
Cena bez DPH 20%: 1,63 €
Cena s DPH: 1,95 €
Popis produktu
Obal: tuba
Obsah: 50 ml
Kartónové balenie: 40 ks
Katalógové číslo (IDH): 1430134 - 50 ml
Báza: polychlorbutadién
Farba: matne žltá
Viskozita: cca 2.200 – 2.500 mPa.s
Hustota: 0,89 g/cm³
Teplota spracovania: od +18°C do +25°C
Spotreba 250 – 350 g/m² (pri obojstrannom nánose)
Doba odvetrania: 10 – 15 minút pri izbovej teplote
Tepelná odolnosť: cca od -40°C do +90°C
Minimálny tlak lisovania: 0,5 N/mm²
Otvorená doba: max. do 2 hodín po odvetraní je nutné spoje zalisovať
Nanášanie: pomocou zubovej stierky, štetca alebo valčeka
Čistenie: pomocou Chemoprén Riedidla
Minimálna trvanlivosť: 24 mesiacov od dátumu výroby

Pattex Chemoprén Univerzál sa používa na univerzálne kontaktné lepenie rôznych nasiakavých a nenasiakavých materiálov, ako sú napr.: drevo, plasty, guma, koža, kov, sklo, korok, kartón a mnoho ďalších. Na lepenie kombinácie dvoch nasiakavých materiálov odporúčame riediť Chemoprén Riedidlom. Nevhodný na lepenie extrudovaného polystyrénu, syntetickej kože, mäkčeného PVC, PE a PE.

Vlastnosti

  • bez obsahu toluénu
  • lepidlo s vysokou pevnosťou
  • po premiešaní okamžite použiteľné
  • zvýšená odolnosť proti teplote a vlhkosti
  • rýchle a jednoduché spracovanie
  • univerzálne použitie
  • vysoká okamžitá pevnosť

Pokyny k technickému spracovaniu

Lepený materiál musí byť suchý, zbavený mastnoty a prachu. Pri lepení kovov a umelých hmôt dodatočným zdrsnením lepených plôch zvýšite pevnosť spoja. Odporúčaná spotreba je 250 – 350 g/m² (pri nanášaní na obe plochy). Pred použitím lepidlo poriadne premiešajte. Nanášajte v tenkej vrstve zubovou stierkou, štetcom alebo valčekom na obe plochy. Vrstvu lepidla nechajte odvetrať cca 10 - 15 minút, potom oba lepené diely priložte a pevne stlačte. Na dosiahnutie pevnosti spoja je rozhodujúca sila stlačenia a nie doba trvania tlaku. Konečná pevnosť sa dosiahne po 24 hodinách. Prípadné znečistenie lepidlom odstráňte Chemoprén Riedidlom.

Skladovanie

24 mesiacov od dátumu výroby v originálnom uzavretom obale, na suchom mieste pri teplotách +5°C až +20°C. Chráňte pre teplotami nižšími ako +5°C a vyššími než +50°C.

Upozornenie

Bezpečnostné údaje viď. karta bezpečnostných údajov. Po vytvrdnutí nespotrebovaného obsahu odložte na miesto určené obcou na ukladanie odpadu. Všetky údaje vychádzajú z našich dlhoročných znalostí a skúseností. Vzhľadom na rozdielne podmienky pri realizácii a na množstvo používaných materiálov slúži naše písomné a ústne poradenstvo ako nezáväzné odporúčanie. V prípade pochybností a nepriaznivých podmienok odporúčame urobiť vlastné skúšky, poprípade si vyžiadať odbornú technickú konzultáciu. Používajte len odporúčané výrobky a riaďte sa pokynmi výrobcov podlahových krytín. Uverejnením týchto informácií o výrobku strácajú všetky skôr uverejnené informácie svoju platnosť.