TEROSON BOND 480 310ml - lepidlo na autosklá

TEROSON BOND 480 310ml - lepidlo na autosklá

Dostupnosť: Na sklade
Výrobca: Teroson
Cena bez DPH 20%: 7,- €
Cena s DPH: 8,40 €
Popis produktu
Obal: kartuša
Obsah: 310 ml
Kartónové balenie: 12 ks
Katalógové číslo (IDH): 149996 - 310 ml
Technológia: 1K- Polyuretánové lepidlo bez PVC a rozpúšťadiel
Typ produktu: Priame zasklievanie pri opravách
Farba: Čierna
Zápach: Slabý
Konzistencia: hladká, neroztekavá pasta
Prevádzková teplota: -40°C až 90°C

TEROSON BOND 480 polyuretánové lepidlo pre priame zasklievanie a lepenie čelných. bočných a zadných skiel na karosérie motorových, železničných a špeciálnych vozov. Lepidlo pre priame zasklievanie je vynikajúce vďaka týmto svojim vlastnostiam: Veľmi dobrá odolnosť húsenky, vysoká rýchlosť vytvrdzovania, vysoká elasticita a pevnosť v šmyku a to i po starnutí, vysoká odolnosť voči UV žiareniu v spojení s aktivátorom/primerom, excelentná adhézia na sklo, na sklo s keramickým rámčekom, na povlakované alebo lakované kovové povrchy v spojení s primerom/aktivátorom.

PRÍPRAVA POVRCHU:

Lepené povrchy musia byť čisté, suché, zbavené kompletnej mastnoty, olejov, prachu a ďalšieho znečistenia. Nové sklo riadne vyčistite pomocou čističa skiel TEROSON VR 100. Skontrolujte nové sklo či je správne a bez akéhokoľvek poškodenia. Pre dosiahnutie optimálnej priľnavosti odporúčame prebrúsiť lemovanie čelného skla s čistiacou špongiou TEROSON ET, aby bol povrch úplne čistý. Po jemnom zdrsnený vyčistite lepené povrchy pomocou TEROSON VR 20 a nechajte riadne vyschnúť cca 2 minúty. Povrch starej zrezanej húsenky nie je nutné čistiť. Pokiaľ je z nejakého dôvodu čistenie zrezanej húsenky nevyhnutné potom je doba potrebná k odpareniu minimálne 5 minút, pretože povrch starého lepidla musí byť pred nanesením nového lepidla dokonale suchý.

NANESENIE PRIMERU:

S použitím aplikátora naneste tenkú vrstvu all-in-one primeru TEROSON PU 8519P na vyčistený povrch určený na lepenie. Hrúbka vlhkého filmu by mala byť 0,025 mm. Nechajte primer zaschnúť po dobu približne 2 minúty pred aplikáciou lepidla. Pokiaľ sa lepí na čerstvo zrezanú húsenku starého lepidla (ktorá zostane na karosérii po vyrezaní skla), nie je nutné na túto plochu nanášať primer v priebehu prvých 2 hodín po zrezaní. Ak ale nie je lepenie vykonané do dvoch hodín, povrch je potrebné aktivovat pomocou TEROSON PU 8519P. Skontrolujte len, či nie je znečistená prachom alebo mastnotou. Čerstvo zrezaná húsenka je tým najlepším podkladom, pokiaľ sa na lepenie nového skla používa TEROSON BOND 480. Pokiaľ je sklo určené k nalepeniu pokryté primerem už od dodávateľa skiel, je rovnako vhodné použiť primer/aktivátor Teroson PU 8519P pre zaistenie správnej adhézie produktu TEROSON BOND 480. Za pomoci aplikátora naneste tenký film primeru Teroson PU 8519P na prednanesenú vrstvu z výroby. Následne nechajte odvetrať po dobu približne 2 minút. Potom použite produkt TEROSON BOND 480 a naneste ho bežným spôsobom, len berte do úvahy hrúbku prednanesenej vrstvy, ktorá býva spravidla cca 2 mm.

Na stiahnutie