Teroson Terostat 9120 310 ml - elastycký tesniaci MS Polymér, šedý

Teroson Terostat 9120 310 ml - elastycký tesniaci MS Polymér, šedý

Predaj skončil

Ďalšie balenia

Popis produktu
Obal: kartuša
Obsah: 310 ml
Kartónové balenie: 12 ks
Katalógové číslo (IDH): 274943 - 310 ml
Farba: Šedá
Zápach: Bez zápachu
Konzistencia: Pasta
Hustota: 1,45 g/cm3
Pevnosť v ťahu: 2,5 MPa
Predĺženie pri pretrhnutí: 250 %
Aplikačná teplota: od + 5°C do + 40°C
Teplotná odolnosť: od - 30°C do + 100°C (+110°C maximálne 2 hodiny)

Teroson Terostat 9120 je tesniaci prostriedok gun-grade (na aplikáciu pištoľou) na báze MS-polyméru, ktorý tuhne pôsobením vlhkosti na pružnú hmotu. Čas na dosiahnutie kožovitého stavu povrchu je závislý na vlhkosti a na teplote ako aj na hrúbke vrstvy tohto produktu.

Nárastom teploty a vlhkosti okolia sa čas vytvrdzovania skracuje; nízka teplota ako aj malá vlhkosť proces tuhnutia naopak spomaľuje. Teroson Terostat 9120 neobsahuje izokyanáty, silikóny ani PVC a má len slabý zápach. Vykazuje dobrú priľnavosť k veľkému počtu druhov lepených materiálov aj bez základného náteru primárnym lepidlom – primerom a je kompatibilný s bežnými jednozložkovými aj dvojzložkovými autolakmi.

Teroson Terostat 9120 nevykazuje zmršťovanie a tým pádom sa za normálnych okolností na povrchu neobjavujú jamky, ani stopy po tlakoch. Táto vlastnosť umožňuje produktu aj bez úhony absolvovať tepelné procesy v peciach na vypaľovanie laku. Pokiaľ aplikovaný materiál Teroson Terostat 9120 nevytvrdne, diely možno bodovo zvárať.

Teroson Terostat 9120 vykazuje dobrú odolnosť voči UV-ultrafialovému žiareniu, preto ho možno použiť jednak pri interiérových aplikáciách, jednak aj pri exteriérových aplikáciách.

Teroson Terostat 9120 je ideálny podkladový výplňový materiál pod sprejový tesniaci prostriedok na utesňovanie zvarov Teroson Terostat 9320

Adhézia (priľnavosť k podkladu):

Produkt má dobrú adhéziu (priľnavosť - po prilepení dobre drží) na kovové plechy (odmastené bez ďalšieho ošetrenia, fosfátované, galvanizované chrómom, natreté vrchným náterom); nehrdzavejúcu oceľ, mosadz, alumínium (povrchovo neošetrené, anodizované, alebo lakované). Na hmoty PC, polyester; na termoplastické zmesi sa odporúča vopred si vyskúšať vlastnosti spoja. V niektorých prípadoch sa odporúča zdrsnenie povrchu na zlepšenie adhéznych vlastností. Produkt nemá žiadnu adhéziu (neprilepí sa) na PE, PP, PTFE (napríklad Teflon) ani na PMMA (napríklad Perspex).

Oblasti použitia:

Utesňovanie zvarov a iných spojov v nasledovných oblastiach:

  • opravy vozidiel
  • karosérií vozidiel
  • železničných vagónov
  • na konštrukciu kontajnerov
  • na nadstavby automobilov